Ronaldo përballë Messit, short me fat për italianet. 'Champions League' njeh grupet, Uzuni përballë dy ‘alienëve’

Publikuar tek: sport, më 17:29 01-10-2020 Ronaldo përballë Messit, short me fat për italianet. 'Champions League' njeh grupet, Uzuni përballë dy ‘alienëve’

Në orën 17:00, është hedhur shorti i grupeve të Champions League. 32 skuadrat e kualifikuar do të mësojnë rivalët që do të kenë në grupe për sezonin e ri të Championsit.

Ndarja do të bëhet me 8 grupe me nga 4 skuadrat, ndërsa ekipet nga njëjti kampionat nuk do të ndeshen mes tyre në këtë fazë.

Bie në sy përballja në të njëjtin grup e Juventusit dhe Barcelonës, me Ronaldon dhe Messin që do të vihen edhe njëherë tjetër përballë tyre.

Ndërkohë në këtë grup është edhe Ferencvaros i Myrto uzunit, me shqiptarin që do të plotësojë ëndrrën e tij për të luajtur përballë dy nga lojtarëve më të mëdhenj që ka njohur historia e futbollit.

Short me fat për italianet, që i kanë të gjitha mundësitë për të kal;uar në fazën tjetër.

Më poshtë të gjtha grupet e  “Champions League”

Grupi A: Bayern Munchen, Atletiko Madrid, Salzburg, Lokomotiv Moska

Grupi B: Real Madrid, FC Shakhtar Donetsk, Inter, Muncheglabach

Grupi C: Porto, Man City, Olimpiakos, Marseille

Grupi D: Liverpool, Ajax, Atalanta, Midtjylland

Grupi E: Sevillia, Chelsea, Krasndodar, Rennes

Grupi F: Zenit, Dortmund, Lazio, Club Brugge

Grupi G: Juventus, Barcelona, Dinamo Kiev, Ferencvaros

Grupi H: PSG, Man United, Leipzig, Basaksehir

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « LAJM I BUKUR/ Kledi Bahiti dhe gazetarja e njohur e TVSH bëhen me djalë
Tirana për të bërë historinë, ja si rreshtohen bardheblutë ndaj Young Boys (FORMACIONET) »
Article Logic
Execution time: 0.0098030567169189
array(1) { ["section"]=> string(113) "ronaldo-perballe-messit-short-me-fat-per-italianet-champions-league-njeh-grupet-uzuni-perballe-dy-alieneve-222360" }