Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ronaldo në këmbë falë ndërhyrjes në Spitalin Amerikan

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ronaldon e mbani mend?

Tani ai RONALDO është në këmbë

Përpara 6 muajsh, me ndihmën e Spitalit Amerikan dhe disa njerëzve të mirë, u mundësua operacionin ku i vogli amputoi këmbën, si e vetmja mënyrë për t’u ngritur në këmbë.

Këtë zgjidhje ia ofronte vetëm Dr. Kamil Kose në Spitalin Amerikan 2. E kundërta, do mbeste gjithmonë në karrocë.

Dr. Kamil Kose, mjeku me eksperiencë 15 vjeçare në fushën e ortopedisë, i specializuar dhe me eksperiencën e duhur për këtë ndërhyrje kaq të vështirë dhe delikate. Dr. Kamil Kose kreu një ndërhyrje, duke amputuar një pjesë të gjymtyrës së pazhvilluar, nga niveli i nyjes së gjurit, në mënyrë që ai të jetë në gjendje të mbajë një protezë dhe të ecë në mënyrë të pavarur dhe mos të ketë më dhimbje.

Miq zemërgjerë si Turjan Hyska. i cili vendosi që një pjesë të konsiderueshme të kostos së protezës ta merrte vetë përsipër dhe falë operacionit të realizuar me sukses u mundësua që kampioni ynë i vogël të ngrihej në këmbë dhe t’i kthehej buzëqeshja.

Ai nuk kishte provuar më parë të ecte në këmbë pa ndihmë, dhe kjo gjë për të, siç ai e tha, është gjëja më e bukur që i ka ndodhur.

Faleminderit Osman Stafa që na prezantove me rastin e Ronaldos.

Faleminderit të gjithëve atyre që kanë kontribuar për të ndryshuar jetën e një fëmije!

Buzëqeshja e Ronaldos sot është e paharrueshme!

Spitali Amerikan, përqafoje jetën!

180773675 4037931992934409 1559672785013916257 n

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img