Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

Romë/ 1 i vdekur dhe 13 të plagosur si pasojë e një shpërthimi në pallat

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rënde ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në kryeqytetin Italian ku një pallat është përfshirë nga flakët pas një shperthimi. Si pasojë e zjarrit, një person i moshës 50 vjeçare ka humbur jetën ndërsa 13 të tjerë kanë mbetur të plagosur, njëri prej tyre në gjendje të rëndë. Të plagosurt janë dërguar menjëherë në spital për të marrë ndihmën e nevojshme.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Vito Giuseppe Galati” rreth orës tre të mëngjesit, por ende nuk dihen shkaqet e shperthimit. Ndërkohë që forca të shumta policie dhe zjarrfikëset kanë mbërritur me shpejtësi në vendin e ngjarjes.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img