Tirana
few clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
60 %
2.6kmh
20 %
Mër
18 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Roland Bejko: Më vjen turp nëse do dal jashtë dhe t’u them “jam pjesë e një partie me kryetar non-grata”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kandidati i PD në zgjedhje, Roland Bejko shprehet se është e turpshme që një parti politike të ketë kryetar apo ish-kryetar të shpallur “non-grata” nga SHBA.

Bejko tha në “Open” se vetëm në disa shtetete pa demokraci apo me demokraci të dobët ka persona të shpallur non-grata. Ai shtoi se Lulzim Basha ka mundësinë të sillet si një lider i vërtetë, “tani që s’ka Berishën nga pas”.

“Pashë një listë të atyre të shpallur non grata nga SHBA, vetëm vende pa demokraci ose me demokraci skandaloze. Nga europa vetëm një ishte, dhe ai ishte për fshehje të krimeve naziste.

Unë kur dal jashtë dhe më pyesin, dhe u them që bëj pjesë në një parti që kryetari është shpallur non grata, më vjen turp. Më vjen turp. Pse e bën Berisha këtë, ky do të jetë projekti i ardhshëm i zotit Berisha. Do të doja që Basha të fuste veten në remont dhe të bëhet një lider i vërtetë meqënse s’ka as Berishën nga mbrapa”, deklaroi Bejko.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img