Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Roboti i sigurisë “kryen vetëvrasje” duke u hedhur në shatërvan

spot_img

Lajme të ngjashëm

7338271cfd6054a02ab32e60f776fa38

“Mesa duket kemi edhe disa vite përpara se robotët të sundojnë botën”. Në internet ka shpërthyer humori dhe ironia me një prej robotëve të një kompanie sigurie, që ka rënë në ujin e shatërvanit duke u vetëshkatërruar plotësisht.

Foto u bë virale pasi një prej punonjësve e postoi në Tëitter duke shkruar: “Na premtuan makina fluturuese, por morëm robotë vetëvrasës”.

Roboti i quajtur K5 dhe që peshon rreth 200 kilogram, merret me qira në sheshe publike, qendra tregtare, zyra dhe parkingje, për të “vensour rendin”.

weweweedf.jpg

Kompania që e ka prodhuar thotë se roboti ka aftësi të lëvizë në terrene nga më të ndryshmet, është i pajisur me kamera dhe sensorë që mund të “nuhasin” armët e zjarrit.

erty345y5y.jpg

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img