Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
77 %
1kmh
65 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
19 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Robert Ndrenika per Teatrin: Dhimbje si ajo kur prishet shtëpia e vjetër e babait, por ngushëllim kur do ngrihet një shtëpi bashkëkohore

spot_img

Lajme të ngjashëm

93efea62d420c559fe64f6b58f343727

Vendimi për t’i hapur rrugë godinës së re të Teatrit Kombëtar duke zëvendësuar godinën e vjetër të amortizuar është komentuar edhe nga artisti i njohur Robert Ndrenika.

Për News24 aktori i madh Robert Ndrenika, thekson se padiskutim që ndjeu dhimbje për shkak të nostalgjisë prej viteve që ka kaluar në atë godinë, por gjen ngushëllim kur mendon se në atë vend do ngrihet një shtëpi bashkëkohore pa hilera.

“Kam ndjerë po atë dhimbje që ndjen qytetari kur i prishet shtëpia e vjetër e babait, në të cilën ka kaluar fëmijërinë dhe është bërë burrë, por gjen ngushëllim kur mendon se në atë vend do ngrihet një shtëpi bashkëkohore pa hilera”, tha Ndrenika.

Më shumë

spot_img