Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
33 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Ritmet e vaksinimit janë të larta”, Manastirliu jep lajmin: Sot presim 11,700 doza të tjera Pfizer

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ditën e sotme ka ndjekur nga afër procesin e vaksinimit, ku po marrin dozën e parë punonjësit e fabrikave me material porositësi dhe ata në industrinë e turizmit.

Manastirliu u shpreh se sot do të vijnë 11.700 vaksina të Pfizer dhe se po punohet edhe për të arritur marrëveshje të tjera.

Ndër të tjera ajo u shpreh se më shumë se 600.000 qytetarë janë vaksinuar kunder Covid-19.

“Ritmet janë të larta kemi vaksinuar më shumë se 600 mijë qytetarë. Presim vaksina, ndërkohë po punojmë për të rritur dozat e vaksinave edhe me kontrata të reja. Sot priten edhe 11.700 doza të vaksinës Pfizer me dy kontrata. Vijojmë me intensifikimin sa i përket vaksinimit të kombinuar,” tha Manastirliu ndër të tjera.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img