Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Ritakohet me prindërit e tij pas 12 vitesh! Sakrifica që bëri djaloshi 22-vjeçar (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

59faea2c70fe5ddd9f26ecd7908a2c12

Një djalosh me emrin Jeewan Mahatara nga Nepali u largua nga shtëpia e tij para 12 vitesh në moshën 10 vjeç për t’u edukuar në shkollën e ‘Snowland’ në kryeqytetin e Nepalit, Kathmandu.

 

Sot ai është kthyer në shtëpi pas 12 vitesh në një udhëtim 2 ditor me këmbë për të arritur në një fshat në malin e Himalajave. Djaloshi 22-vjeçar e kishte të vështirë kur u largua nga shtëpia pasi nuk kishte mundësi që të komunikonte me familjen por në kohë shkolla u bë familja e tij.

Ai sakrifikoi 12 vite larg familjes që të merrte një edukim bazë dhe kur u kthye u trondit nga gjendja e fshatit. Edukimin që ai mrri do ta përdorë tani për të ndihmuar zhvillimin e fshatit. I riu nuk do që të largohet më nga familja pasi e ema e tij ishte plakur shumë gjatë kësaj kohe.

Kjo ishte sakrifica e një djaloshi për të shkuar në shkollë…

56739385_323466701691584_2852859853737558016_n.jpg56721624_720164531718977_2713048381806084096_n.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img