Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
60 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
27 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
25 °
E hënë, 16 Maj, 2022
spot_img

Ristani-Ramës: Ilir Hoxha për të birin nuk thotë ‘’ma ka bërë babi”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një përgjigje e kryeministrit Rama gjatë intervistës në emisionin “Shqip”, ka sjellë reagimin edhe të sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Demokratike, Arben Ristani.

 

I pyetur për lidhjen me Ilir Hoxhën djalin e ish-diktatorit Enver Hoxha, Rama ka thënë: “Çfarë njohjeje kam unë me familjen e Ilir Hoxhës? Pyesni avokatin e Ilir Hoxhës që është Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, se ai duhet ta dijë më mirë. Pyeteni sekretarin e Përgjithshëm e PD-së, këtë që e solli rilindja në PD, ai që ngatërronte kutitë e zgjedhjeve, se ai ka qenë avokati i Ilir Hoxhës.  Dhe, të mos hyjmë në këtë botë të ulët thashethemesh.”

Kurse Arben Ristani nëpërmjet një statusi në profilin e tij në ‘’Facebook” ka shkruar: “Sado të përpiqet Edi Rama t’i ngjajë diktatorit si të ishte biri i tij, midis birit biologjik dhe atij politik ka një ndryshim që Edvini nuk e kapërcen dot: Ilir Hoxha të paktën, atësisë së të birit i del zot…nuk thotë si Edvini: “ma ka bërë babi”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img