Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Mër
14 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Ristani: Rama fshehu dosjen e Frrokut, bëri pazare me të

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sekretari i Përgjithshëm I PD-së Arben Ristani ka deklaruar sot se Rama e ka ditur që më parë që Mark Frroku ka patur probleme me drejtësinë belge, por ka fshehur dosjen dhe ka bërë pazar me të.

“Kryeministri e ka ditur prej kohësh që Mark Frroku ka probleme me drejtësinë belge por e ka mbajtur si kartë. Kapja e dëshmitarëve dhe ndërhyrjet në hetim e futën hetimin në hullinë e dëshiruar dhe parashikuar nga Rama dhe Meta. PD dhe mediat e pavarura kanë folur për problemet e Frrokut me drejtësinë belge. Rama e dinte mirë për problemet që kishin.”, deklaroi Ristani nga foltorja e PD-së.

Sipas tij, Rama është arkitekt i kësaj skeme.

“Rama është arkitekt i kësaj skeme, i fshehjes së dosjes dhe i pazareve me të. Rama është ekspozuar si njeriu që ka bërë aleancë me krimin, ka ardhur në pushtet me krimin, po qeveris me krimin dhe me krimin po manipulon drejtësinë.’’, përfundoi Ristani.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img