Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
2.6kmh
0 %
Mër
13 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

RISIA/ Rama nxjerr ministrat para Kryeministrisë për të njoftuar vendimet e reja të Këshillit të Ministrave

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme është zhvilluar mbledhja e dytë e Këshillit të Ministrave, ku janë marrë disa vendime të rendësishme.

Ndryshe nga herët e tjera kur vendimet i komunikonte vetë Rama apo botoheshin direkt në Fletoren Zyrtare, në këtë mandat të tretë duket se kryeministri Rama do të sjellë edhe një risi në komunikimin e VKM-ve.

Zv.kryeministri Arben Ahmetaj, Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi dhe Ministrja e Turizmit Mirela Kumbaro, kanë dalë përpara kryeministrisë në një deklaratë për mediat dhe kanë njoftuar për vendimet e reja të Këshillit të Ministrave.

Mesa duket, kjo do të jetë mënyra se si do të komunikohen vendimet e Këshillit të Ministrave gjatë mandatit të tretë të qeverisë “Rama”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img