Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 26 Tetor, 2021
spot_img

RISI- VeinGogh, Teknologjia amerikane e trajtimit të problemit të kapilarëve të lëkurës tashmë në Spitalin Hygeia, pranë Klinikës Dermo Estetike Anassa!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0f6a85a1bfc6321127a994a9f481f0ec

VeinGogh është metoda më e shpejtë, e thjeshtë dhe e sigurt për trajtimin e rrjetës së kapilarëve në fytyrë apo trup. Trajtimi është virtualisht pa dhembje, me diskomfort minimal dhe rezultate të dukshme direkt pas seancës. Në ndryshim nga çdo teknologji tjetër, mund të përdoret në çdo tip lëkure dhe në çdo kohë, pranë spitalit Hygeia.

Trajtimi i venave merimangë me pajisjen bashkëkohore VeinGogh, pranë spitalit Hygeia me dr. Bledar Hodo

Sipas dr. Bledar Hodo, Kirurg Kardiovaskular, VeinGogh është pajisja e cila trajton(eleminon) në mënyrë të suksesshme venat merimangë brenda një seance të vetme. Kjo pajisje vjen si alternativë revolucionare krahasuar me metodat tradicionale të trajtimit të venave merimangë dhe përkatësisht të skleroterapisë dhe trajtimit me lazer duke sjellë një sërë avantazhesh për pacientët, avantazhe të tilla si:

Kohë më e shkurtër trajtimi

Procedurë e përshtatshme për cdo tip lëkure

Eleminim i venave brenda një seance të vetme

Nuk shkakton trauma (djegie, mavijosje, shenja) në lëkurë

sdfere45h45rh4h.jpg

KUR REKOMANDOHET TRAJTIMI I VENAVE ME PAJISJEN VEINGOGH?

VeinGogh është e përshtatshme për trajtimin e venave merimangë me diametër deri në 0.3 mm por nuk është projektuar për të trajtuar venat varikoze apo venat e vendosura thellë nën sipërfaqen e lëkurës.

SA ZGJAT PROÇEDURA?

Në varësi të shtrirjes në sipërfaqen e lëkurës, trajtimet mund të zgjasin duke filluar nga 1 (një) minutë për vena mjaft të vogla, deri në 20-25 minuta për një numër më të madh të venave të cilat kanë nevojë për trajtim.

A SHOQËROHET ME DHIMBJE PROCEDURA?

Duke qenë se eleminimi i venave merimangë me pajisjen VeinGogh realizohet nëpërmjet një gjilpëre me trashësinë e fijes së flokut, procedura është pothuajse e padhimbshme.

PAS TRAJTIMIT:

Precizioni mjaft i lartë i pajisjes VeinGogh në trajtimin e venave merimangë, shmang traumat në lëkurë(nxirje/mavijosje). Fill pas proçedurës është e zakonshme dhe mjaft normale që lëkura të irritohet në zonat e kontaktit/injektimit. Për këtë arsye, pacientët mund t’i rikthehen menjëherë aktiviteteve të përditshme.

SA TRAJTIME JANË TË NEVOJSHME?

Zakonisht mjafton një trajtim i vetëm për eleminimin e venave merimangë, por në varësi të gravitetit të rastit, mund të jetë e nevojshme edhe një proçedurë e dytë.

A MUND TË RISHFAQEN PËRSËRI VENAT MERIMANGË?

Venat të cilat janë trajtuar tashmë nuk rikthehen përsëri, e megjithatë kjo procedurë nuk parandalon krijimin e venave të reja për të cilat mund të jetë i nevojshëm përsëri trajtimi me VeinGogh.

KUR DO TË JENË TË DUKSHME REZULTATET E PROÇEDURËS?

Menjëherë! Fill pas proçedurës do të shikoni rezultatet e para dhe me kalimin e kohës(brenda disa javëve) venat merimangë zhduken plotësisht.

sdgserhge54jh45rh4h.jpg

Dr. Bledar Hodo, kirurg Kardiovaskular

Eksperiencat profesionale:

Lösante Hospital, Ankara (2017)

Liv Hospital, Ankara (2015-2017)

Koru Hospital, Ankara (2015)

Kirurgjite

Kirurgjia e artereve koronare-bypass

Kirurgjia valvulare

Kirurgjia kongjenitale

Kirurgjia minimal invaziv per valvulat dhe arteret koronare

Kirurgjia e aortes

Kirurgjia per aritmit kardiake

Kirurgjia e aparaturave ekstrakorporale (ECMO, LVAD, RVAD, TAH-Syncardia)

Transplantimi i Zemres

Kirurgjia e Re-operacioneve kardiake

Kirurgjia e karotideve

Kirurgjia e artereve periferike

Kirurgjia e venave varikoze (varicet)

Kirurgjia Endovasklare (EVAR/TEVAR/Unazat ne Arteret Periferike )

Kirurgjia e fistulave A-V per hemodializ

dfsdgergh4he4h.jpg

dgfsdgsdge43g3.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img