Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
82 %
0kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Risi në portalin e-albania, Rama dhe Balluku: 23 shërbime të pasurisë kalojnë online

spot_img

Lajme të ngjashëm

67af74908eabf0a14762ecb7899c64ba

Kryeministri Edi Rama së bashku me ministren  e Energjitikës Balluku, të shoqëruar edhe nga shefja e IT e ministrisë së Energjitikës kanë demostruar lehtësimin e procedurave që qytetarët do të kenë me portalin e-albania.

 

Në portalin e-albania janë shtuar 23 shërbime të reja për procedurat e pasurisë që do mund të shkurtojë kohën e marrjes së përgjigjës nga 1 javë në vëtëm pak minuta. Ministrja Balluku shprehet se synimi është që të shtohen mbi 40 shërbime të tjera.
Kjo risi e bën më të lehtë punën e punonjësve të sporteleve.

Kryeministri Rama shprehet se ky portal ka zhdukur komplet rryshfetin dhe radhën në sportele.
“ Ambasadat do të kenë përgjegjësi për të mbajtur vulën e dokumenteve për të gjithë shqiptarët që të mos kthehen në vendin tonë vetëm për një vulë, port ë mund ti marrin dokumentet e vulosura online”, u shpreh Rama.
Sportelet do të jenë të hapura edhe për 90 ditë të tjera, por qytetarët gjatë kësaj kohe duhet të mësohen të përdorin portalin e-albania, pasi gjithçka do të jetë online.

Më shumë

spot_img