Hapësire reklamuese

Politikë

Rishi Sunak pas takimit me Ramën: Do punojnë për të luftuar emigracionin e paligjshëm

Shkruar nga Newsbomb

Kryeministri britanik Rishi Sunak ka reaguar pas takimit që zhvilloi ditën e sotme me kryeminisitrin Edi Rama, kryeministren e Italisë Giorgia Meloni.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale ai tha se ishte një takim pozitiv dhe se kanë rënë dakord që së bashku të punojnë për të parandaluar emigracionin e paligjshëm.

“Kemi rënë dakord të intensifikojnë punën e përbashkët për të trajtuar migracionin ilegal dhe për të luftuar bandat e organizuara të kontrabandës së njerëzve që e ushqejnë atë. Së bashku, ne do të ndalojmë gomonet”, shkuan Rishi Sunak.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese