Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
57 %
4.6kmh
20 %
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
26 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

Rishfaqet Donald Trump, ish-presidenti lë të hapur mundësinë e rikandidimit në vitin 2024

spot_img

Lajme të ngjashëm

94cbccfbc0087501d100f6e4d30b6ee2

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, mbajti fjalimin e tij të parë pas largimit nga Shtëpia e Bardhë.

Trump foli para mbështetësve  për të ardhmen duke e lënë të hapur mundësinë e rikthimit në politikë në 2024.

“Qëndroj sot para jush për të deklaruar se rrugëtimi i jashtëzakonshëm që nisëm së bashku katër vjet më parë është shumë larg nga të qënit i përfunduar. Jemi mbledhur këtë pasdite për të folur për të ardhmen – të ardhmen e lëvizjes sonë, të ardhmen e partisë tonë dhe të ardhmen e vendit tonë të dashur,” tha Trump.

Donald Trump përsëriti se zgjedhjet ishin të manipuluara dhe se fituesi i vërtet i garës presidenciale ishte ai.

“Siç e dini ata e humbën Shtëpinë e Bardhë. Këto zgjedhje u manipuluan.Ju fituat. Ata nuk kishin guxim për të marrë vendimin e duhur,” tha ai ndër të tjera.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img