Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rinumërohen 4 kutitë e para në qarkun e Beratit, KAS ndryshon vendimin për votën e kontestuar, ja kujt i kalon

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas vendimit për pranimin e ankesës së LSI, KAS ka filluar procesin e rinumërimit të 114 kutive në qarkun e Beratit.

Deri më tani janë rinumëruar 4 kutitë e para dhe janë gjetur 11 fletë votimi të kontestuara, por KAS ka vendosur që vetëm 1 fletë të kalojë në favor të LSI-së, ndërsa për 10 të tjerat të  lihet në fuqi vendimi i KQZ-së.

Qarku i Beratit mund të ketë ndryshim rezultati nëse LSI merr të paktën 77 vota të tjera nga fletët e kontestuara, pasi socialisti Blendi Klosi ia mori mandatin Ardit Çelës me diferencë shumë të vogël.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img