Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
5.7kmh
75 %
Pre
12 °
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

RINUMËRIMI I VOTAVE/ Përfundon këqyrja e fletëve të votimit në KZAZ nr.1, PS del me 1 votë më shumë, LSI dhe PD “përfituan”nga gabimet e komisionerëve

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka përfunduar këqyrja e  fletëve të votimit dhe kutive të materialeve zgjedhore për KZAZ nr. 1, që i përket qarkut të Shkodrës.

Sipas shifrave të nxjerra nga KQZ, shihet se pas verifikimit, Partisë Socialiste i është shtuar 1 votë, pasi në kuti ka patur 692 vota, në krahasim me 691 që ishin numëruar pas zgjehdjeve të 25 prillit.

Ndërkohë PD dhe LSI kanë dalë me nga 1 votë më pak. Më konkretisht, pas verifikimit LSI ka 57 vota, ndërsa PD 761. Edhe PSD ka dalë me 2 vota më pak pas verifikimeve të rezultatit.

Kujtojmë se KQZ do të rinumërojë 10% të kutive të votimit në të gjithë Shqipërinë, teksa kutitë do të zgjidhen me short.   Ky proces bëhet për të parë nëse komisionerët kanë gabuar gjatë numërimit të votave dhe nëse brenda në kuti ka fletë me probleme.

245195514 237276601784512 7202277653712631861 n
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img