Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
52 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
13 °
E martë, 29 Nëntor, 2022

Rinovohet lagjia historike e Vlorës, ministrja e Kulturës: Rilindja urbane po u jep frymë njerëzve, së shpejti dhe një muze

spot_img

Lajme të ngjashëm

‘’Dukej si një premtim elektoral. Ja ku jemi sot këtu, ku kemi kthyer në identitet mbi 3000 m2 ndërtime. I kemi dhënë jetë shtëpisë së Marigosë. Do të ketë akoma kohë, sepse qytetit i Vlorës i mungon një muze, jam e lumtur të deklaroj se do të nisë së shpejti. Janë investime që do të kthejnë identitetin e humbur, ato do të kthejnë dhe besimin e qytetarëve. Rilindja urbane e konceptuar nga Edi Rama nuk është një fasadë. Rilindja urbane i përket komuniteteve. Është për t’i dhënë frymën qytetarëve që ta prekin dhe jetojnë’’, u shpreh ministrja e Kulturës Margariti.

Më shumë
spot_img
spot_img