Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
1 °
E premte, 21 Janar, 2022

Rindërtimi, Ahmetaj nga Xhafzotaj: 233 shtëpi të reja, shumica e familjeve e festojnë Vitin e Ri në çati të re 

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f4fc8f45408450559f22b9bd404a0c56

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj, sot ka inspektuar punimet në një nga zonat e dëmtuara nga tërmeti, në Xhafzotaj të Shijakut.

Ai tha se do të rindërtohen 233 shtëpi të reja dhe se shumica e familjeve do ta festojnë vitin e ri në çati të re.

“Ky është një aksion shpirtëror, nuk është thjeshtë të ndërtojmë shtëpi. Kjo është 1 nga 3400 shtëpitë që po ndërtohet në të gjithë zonën. Është një premtim i mbajtur sepse këto familje do të futen në shtëpi përpara 1 janarit”, u shpreh Ahmetaj ndër të tjera.

#TiNukDoJeshKurrëVetëm❤ RINDËRTOJMË ? BASHKË Xhafzotaj, Shijak – Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, në kantierin e ndërtimit të shtëpive për familjet që mbetën pa çati 26 nëntorin e shkuar? ? Në Xhafzotaj do të ndërtohen 233 shtëpi të reja, ndërsa puna po vijon çdo ditë në të gjithë Shijakun, për 508 shtëpi. Këto shtëpi, janë pjesë e 3400 banesave individuale që do të rindërtohen dhe shumica e familjeve të prekura nga tragjedia, do ta festojnë Vitin e Ri nën çatinë e re, në kushte shumë më të mira se sa ato që kishin më parë?

Posted by Edi Rama on E Diele, 16 August 2020

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img