Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
65 %
0.6kmh
0 %
Mar
16 °
Mër
21 °
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
23 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Rikthimi i vizave, Visar Zhiti: Qytetarët do ndëshkohen, politikanët kanë pasaporta diplomatike

spot_img

Lajme të ngjashëm

2b6dbe500481bc7bc70412d734cff0f0

Shkrimtari Visar Zhiti, i ftuar mbrëmjen e sotme në edicionin e lajmeve në Ora News ka dhënë një intervistë në lidhje me librin e tij më të ri, i cili është botuar edhe në rumanisht.

Ndër të tjera Zhiti është pyetur edhe në lidhje me vendimin e parlamentit holandez, për të votuar pro rikthimit të vizave për vendin tonë.

Zhiti ka thënë se vetëm qytetarët do të ndëshkohen, ndërsa politikanët kanë passaporta diplomatike.

‘Është keqardhje në qoftë se ndodh. Do të ndëshkohen vetëm qytetarët. Se politikanët që e çojnë në këtë gjendje kanë passaporta diplomatike. Duhet punuar së bashku opozitë dhe pozitë për ta çuar vendin përpara. Jemi larg ëndrrës, po është e bukur rruga drejt ëndrrës do të thosha’, u shpreh Zhiti.  

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img