Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
58 %
2kmh
0 %
Mër
22 °
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
23 °
Die
20 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Rikthimi i vizave, Vasili: Zbuloni se si gënjeu Edi Rama (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

61f6d8843ef5e46ead61d944ebde407f

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili i është drejtuar kryeministrit Rama duke e akuzuar se ka vetëm një qëllim, të izolojë shqiptarët dhe të rivendos vizat për ta.

Përmes një postimi në ‘Facebook’, Rama i referohet konfirmimit të Komisionit Evropia për kërkesën e Holandës, e cila më herët kërkoi që të pezullohet lëvizja e lirë në zonën Shengen për qytetarët shqiptar.

Vasili ka postuar dhe një video të fjalimit të Edi Ramës në Parlament dhe thotë ja se si gënjeu kryeministri.

Statusi i plotë:

Edi Rama ka vetem nje qellim.(VIDEO).

Ti izoloje shqiptaret dhe tu rivendose vizat atyre..

Edi Rama ne mes te parlamentit tha qe:

“Parlamenti holandez miratoi nje rezolute i shtyre nga racistet holandeze antishqiptare,poor qeveria holandeze nuk do ta percjelle ne BE”.

Sot Natasha Bertaud, zëdhënëse e Komisionit Europian ka reaguar lidhur me kërkesën e Holandës për pengimin e levizjes se lire dhe vendosjen e vizave për shqiptarët duke thene:

‘’Në varësi të situatës do të shihet dhe sa do të zgjasë procedura, kjo është një kërkesë që bëhet për herë të parë. Hapi ynë i radhës është të njoftojmë Këshillin dhe Parlamentin. Në rast se kjo kërkesë do të miratohet, atëherë do të pengohet lëvizja e lirë për qytetarët shqiptarë. Ne do të kryejmë një process të plorë analizimi të rrethanave dhe më pas gjetjet do ia dërgojmë Parlamentit”, është shprehur zëdhënësja e KE.

Shiheni edhe nje here se si genjeu ne parlament Edi Rama(VIDEO)

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img