Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
58 %
2kmh
0 %
Mër
22 °
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
23 °
Die
20 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Rikthimi i vizave për shqiptarët, flet Ambasadorja franceze: Nuk dihet nëse do ketë një vendim

spot_img

Lajme të ngjashëm

006d724c92ac7fdd7444828b6f62ef8b

Ambasadorja franceze në Tiranë, Christina Vasak ka komentuar nga Korça vendimin e Parlamentit holandez, i cili votoi për rikthimin e vizave për shqiptarët.

Vasak deklaroi se nuk dihet nëse do ketë një vendim për kërkesën e Parlamentit holandez.

‘Parlamenti është sovran dhe këtë e them para tre senatorësh. Është Parlamenti holandez ai që merr vendimet, por ka një procedurë dhe nuk dihet nëse do të ketë një vendim’, tha Ambasadorja franceze.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img