Rikthimi i rrufeshëm i Eminem, sulmon ashpër presidentin Trump (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 15:57 11-10-2017 Rikthimi i rrufeshëm i Eminem, sulmon ashpër presidentin Trump (VIDEO)

Reperi me famë botërore i është rikthyer sërish muzikës pas një mungese të gjatë.

Këtë herë Eminem ka shigjetuar presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump. Gjatë ceremonisë së BET Hip Hop Awards mbrëmjen e së martës, Eminem, për 5 minuta ka sulmuar Trump me vargje për dhunën në Charlottesville, shkatërrimin e Puerto Rikos nga uragani Maria dhe sulmin në Las Vegas, shkruan CNN, transmeton newsbomb.al.

Ndër të tjera reperi e ka akuzuar numrin një të Shtëpisë së Bardhë për racizëm, hipokrizi, mungesë respekti ndaj veteranëve të ushtrisë dhe femrave jo vetëm në SHBA, por edhe përtej.

Videoja e mëposhtme quhet “The Storm” dhe është regjistruar në Detroit.

eminem-bet-awards-1507725724.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nëna e re publikon foto të rënda, shikoni si iu dogj goja fëmijës 19 muajshe nga karikuesi i telefonit
Një vrimë gjigante tre herë sa Shqipëria është hapur në Antarktidë, shkencëtarët s’e kanë idenë »
Article Logic
Execution time: 0.013401985168457
array(1) { ["section"]=> string(73) "rikthimi-i-rrufeshem-i-eminem-sulmon-ashper-presidentin-trump-video-95529" }