Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
33 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rikthimi i reshjeve të shiut, shembet kanali ujitës në Finiq (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

191766aeef8705969dbd11fd7d85c65c

Rikthimi i reshjeve të shiut, ka sjellë probleme në disa zona të vendit.

Sipas informacioneve për mediat, është shembur një pjesë rreth 150 m nga kanali ujitës “Thoma Filipeu”, në zonën mes fshatrave Mesopotam dhe Livinë, në Finiq.

Siç duket edhe nga fotot, kanali është shembur në një pjesë të mirë të saj, duke shkaktuar probleme në zonë.

Gjatë kësaj javë është parashikuar se do të ketë reshje të shiut në disa zona të vendit, duke rikthyer problemet me përmbytjet. 

reshjet_2.jpg

reshjet_3.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img