Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
80 %
1kmh
0 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
9 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Rikthimi i e-Albania pas sulmin kibernetik, Ministria e Arsimit njofton afatin për regjistrimin e klasave të para dhe të dhjeta

spot_img

Lajme të ngjashëm

E-Albania ka nisur sërish shërbimin pas sulmit kibernetik, çka bëri që të bllokohej për disa ditë.

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi bën me dije se kanë filluar regjistrimet e nxënësve në sistemin e-Albania për klasat e para dhe të dhjeta të vitit të ri shkollor 2022 – 2023, teksa shprehet se afti i fundit është deri më 31 korrik 2022.

“Të dashur prindër dhe mësues, Ju njoftoj se sot kanë rifilluar regjistrimet e nxënësve në sistemin e-Albania për klasat e para dhe të dhjeta të vitit të ri shkollor 2022 – 2023.

Afati i ri për këto shërbime do të jetë data 31 korrik 2022.  Faleminderit të gjithëve për mirëkuptimin! 🙏” shkruan Kushi në postimin e saj.

Më shumë
spot_img
spot_img