Hapësire reklamuese

Politikë

“Riktheni të drejtat Kushtetuese”, Berisha debat me Xhafajn: Po ç’lesh komisionesh…

Shkruar nga Newsbomb
“Riktheni të drejtat Kushtetuese”, Berisha debat me Xhafajn: Po

Seanca plenare nisi dhe mbaroi brenda një orë nën kaos dhe zhurmë. Gjatë seancës pati debate dhe përplasje fizike mes dy deputetëve Xhemal Qefalia dhe Edmond Spahos.

Opozita i mori karriget deputetëve të PS dhe ta gjatë gjithë seancës qëndruan në këmbë. Debat në seancë pati dhe mes Sali Berishës dhe Fatmir Xhafajt.

Pjesë nga debati:

Deputeti i PD: Lejoni komisionet hetimore…

Fatmir Xhafaj: Po ç’lesh komisionesh hetimore… S’mund të merrni karriget, çfarë bëni kështu!

Sali Berisha: Riktheni të drejtat Kushtetuese! Je dhe jurist. Rikthe te drejtat Kushtetuese te opozitës.

Antoneta Dhima: Të votojmë për rritjen e rrogave dhe pensioneve të qytetareve.

Luan Baçi: Ti Neta rrite rrogën tende, jo të qytetarëve!  Unë e votova kundër!

Antoneta Dhima: Ti ke biznese, unë një shtëpi në katin e 5-të kam.

Luan Baçi: Biznesin e kam ngritur me ndershmëri me paratë e mia.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese