Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Rikthehet VETTINGU, Prokurori i Durrësit nesër në “sitë”

spot_img

Lajme të ngjashëm

103ec2749aabc9f6e000d39916731ebe

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) rifillon nesër më datë 06.09.2018 procesin e rivlerësimit të gjyqtarëve dhe prokurorëve.

Nesër në seancën dëgjimore do të përballet Prokurori i Apelit në Durrës, Bujar Hoti, i cili është pjesë e listës prioritare të vettingut për shkak të kandidimit të tij në Këshillin e Lartë të Prokurorisë (KPK).

 Sipas njoftimit të KPK-së, seanca dëgjimore do të drejtohet nga komisioneri Lulzim Hamitaj dhe anëtarët Brunilda Bekteshi dhe Olsi Komici.

Hoti ka një karrierë të gjatë si prokuror, ndërsa ka drejtuar për më shumë se 10 vite Prokurorinë e Apelit në Durrës.

Analiza e pasurisë është një ndër tre shtyllat e rivlerësimit së bashku me vlerësimin e aftësive profesionale dhe kontrollin e figurës.

Bujar-Hoti-foto.jpg

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img