Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
90 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Rikthehet Panairi i Librit në Tiranë, shkrimtarë e botues prezantojnë për 5 ditë librat e tyre në Pallatin e Kongreseve

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas dy vitesh mungesë për shkak të pandemisë së Covid-19, rikthehet Panairi i Librit në Tiranë. Panairi 24-t i librit do të zhvillohet nga data 17- 21 Nëntor në Pallatin e Kongreseve, aty ku është mbajtur pothuajse çdo vit.

Do të jenë rreth 90 botues dhe shkrimtarë, të cilët do të prezantojnë librat e tyre për lexuesit dhe qytetarët, të cilët kanë interes për botimet e reja.

Në këtë Panair do të marrin pjesë gjithashtu shtepi botuese nga Shqipëria, Kosova dhe treva të tjera shqiptare. Në kalendarin e aktiviteteve do t’i kushtohet një hapësirë krijuesve dhe përkthyesve të rinj.

Stafi i Panairit dhe stafet e shtëpive botuese duhet të jenë të vaksinuar, ndërsa të pranishmit duhet të mbajnë maskën mbrojtëse.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img