Tirana
few clouds
21 ° C
21 °
21 °
49 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Rikthehet në muzikë pas 5 vitesh Orinda Huta, zbulohet projekti i ri

spot_img

Lajme të ngjashëm

4ada0689033cb5b6362099060f1e68d5

Rikthehet në muzikë këngëtarja dhe moderatorja e njohur Orinda Huta.

E ftuar së fundmi në emisionin ‘Mirage’, moderatorja ka zbuluar se pas pesë vitesh shkëputje do të rikthehet me një projekt të ri.

Orinda tregoi se tashmë po punon me një këngë që po krijohet nga kantautori Pirro Çako, ndërkohë që tha se ende nuk e ka dëgjuar këngën e krijuar.

‘Jam duke punuar. Kam disa projekte në proces por njërin e kam përzemër, domethënë aktualisht kam dy kompozitorë që i kam shumë përzemër që dua të kem këngët e tyre, që është Armendi dhe Aida. E kam bërë aktualisht një këngë me ta, por të dyja palët kemi menduar që ajo këngë nuk duhet të dali, kemi vendosur të dyja palët sepse mendojmë që një këngë ka një datë skadence dhe nëse ti e zgjat dhe e zgjat, atëherë mos e nxirr më mirë fare. Në të njëjtën kohë jam duke punuar edhe me Pirro Çakon për një këngë, kemi muaj dhe me Pirron që flasim dhe Pirro thotë që duhet të vish ta dëgjosh këngën para se të bëhet, se ndryshe s’bëhet’, u shpreh ajo duke qeshur.

Me siguri që edhe një këngë do të jetë një superhit, prandaj nuk na mbetet gjë tjetër veçse të presim.

hgj.jpg

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img