Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
4.1kmh
75 %
Pre
26 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Rikthehet ‘famëkeqi’ Vladimir Gjuta që ‘hodhi’ në erë farmacinë e babait të Tahirit, godet me çekiç kushëririn

spot_img

Lajme të ngjashëm

047727b6ad79c243cae4461747dde164

Ridel në skenën e krimeve ‘famëkeqi’ Vladimir Gjuta.

I arrestuar dhe i akuzuar për vendosjen e një sasie eksplozivi në farmacinë e babait të ish-ministrit të brendshëm Saimir Tahiri, Vladimir Gjuta ka rënë sërish në pranga.

Ka qenë kushëriri i tij ai që e ka akuzuar Gjutën për dhunë, pasi është goditur me çekiç nga kushëriri i tij.

Nga goditjet i janë thyer disa dhëmbë si dhe një sy e ka të dëmtuar.

Pas denoncimit policia është vënë në lëvizje dhe  ka arrestuar Gjutën.

Kujtojmë se Vladimir Gjuta u arrestua edhe në vitin 2015 së bashku me Ernest Gjutën dhe Baftjar Brukën, si të akuzuar për vendosjen e tritolit në farmacinë e babait të Saimir Tahirit.

Në vitin 2016 ai u arrestua përsëri, pasi këtë herë kishtë dhunuar babanë e tij. Çështja ndaj Gjutës është pushuar nga prokurorët Besnik Muçi dhe Edvin Kondili “për mungesë provash”.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img