Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
31 %
7.7kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rikthehet Dinamo! “Nëndetësja blu” do të luajë sërish në Kategorinë Superiore

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dinamo ia ka dalë të ngjitet sërish pas 9 vitesh në Kategorinë Superiore. Blutë e kryeqyteti kanë arritur të sigurojnë matematikisht ngjitjen falë fitores 0-2 në javën e parafundit në fushën e Vorës.

Tashmë kryeqyteti do të përfaqësohet me 3 ekipe në Superligë, pasi së bashku me Dinamon do të jenë edhe Tirana dhe Partizani. Superligës i është bashkuar edhe Egnatia, ndërkohë që mbetet të shohim se cilat ekipe do të bien.

Sezonin tjetër pritet të rikthehen edhe tifozët, ndaj stadiumet e kryeqytetit pritet të mbushen plot jo vetëm në derbin Tirana-Partizani, por edhe për ato që i kanë munguar Superiores, Tirana-Dinamo dhe Dinamo-Partizani.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img