Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
6.2kmh
0 %
Mar
19 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

RIKTHEHET DINAMO! Festë në kryeqytet, “nëndetësja blu” do të luajë sërish në Kategorinë Superiore

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dinamo ia ka dalë të ngjitet sërish pas 9 vitesh në Kategorinë Superiore. Blutë e kryeqyteti kanë arritur të sigurojnë matematikisht ngjitjen në Superiore falë fitores 0-2 në javën e parafundit në fushën e Vorës.

Tashmë kryeayteti do të përfaqësohet me 3 ekipe në Superligë, pasi së bashku me Dinamon do të jenë edhe Tirana dhe Partizani. Së bashku me Dinamon Superligës i është bashkuar edhe Egnatia, ndërkohë që mbetet të shohim se cilat ekipe do të bien nga Kategoria Superiore.

Sezonin tjetër pritet që edhe tifozët të kthehen në stadium, ndaj stadiumet e kryeqytetit pritet të mbushen plot jo vetëm në derbin Tirana-Partizani, por edhe në derbet që i aknë munguar Superiores, Tirana-Dinamo dhe Dinamo-Partizani.


Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img