Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
57 %
1.5kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Rikthehet “dimri”, temperatura nën zero dhe reshje dëbore

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kur të gjithë presim ardhjen e pranverës dhe heqjen e xhupave nga gardërbova, moti na rezvervon supriza të pakëndshme.

Kjo javë pritet të jetë një javë “dimri”, pasi temperaturat do të bien ndjeshëm duke bërë që maksimumi deri nga mesi i javës të shkojë deri në 17 gradë Celsius në Ultësirën Perëndimore. Në disa zona malore pritet që të regjistrohen edhe temperatura nën zero, ose zero gradë Celsius.

Nën zero termometri pritet të zbresë në Bulqizë, Ersekë, Fushë-Arrëz, Bajram Curri ndërsa në zero temperaturat zbresin në Pogradec, Gjirokastër, Librazhd etj.

Megjithatë, pas ditës së mërkurë do të kemi një rritje graduale të temperaturave të ajrit duke bërë që maksimumet të ngjiten edhe në 25 gradë Celsius në Ultësirën Perëndimore ndërsa në zonat malore do të shkojnë në 19 apo 20 gradë Celsius.

Më shumë
spot_img
spot_img