Rikthehet dimri me acarë e furtunë bore, 34 makina përplasen në autostradë (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 13:41 14-03-2017

Stuhi të fuqishme goditën verilindjen e Shteteve të Bashkuara, duke përfshirë Nju Jorkun dhe Uashington.

Qindra shkolla janë mbyllur dhe fluturime janë anuluar. Ndërkohë, sipas VOA në Çikago 34 makina u përplasën në një autostradë për shkak të kushteve të këqija nga moti.

Për pasojë shumë prej tyre janë dëmtuar, ndërsa vetëm disa prej drejtuesëve të mjeteve kanë marrë plagë të lehta.

Autoritetet kanë zbarkuar në terren dhe punojnë intensivisht për hapjen e rrugëve të bllokuara nga bora.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Turqia acaron marrëdhëniet me Hollandën, ç’ndodhi sot në konsullatë (FOTO)
Turqia ndërpret marrëdhëniet me Hollandën, Erdogan dhe Çavusoglu ‘lëshojnë gojën’: Kriminelë dhe monstra me fytyrë të zezë »
Article Logic
Execution time: 0.012091159820557
array(1) { ["section"]=> string(85) "rikthehet-dimri-me-acare-e-furtune-bore-34-makina-perplasen-ne-autostrade-video-71864" }