Rikthehet Bundesliga pas 2 muajsh, klubi gjerman ‘mbush’ stadiumin me tifozë, 'thyen' rregullat e Covid-19 (VIDEO)

Publikuar tek: sport, më 14:53 16-05-2020 Rikthehet Bundesliga pas 2 muajsh, klubi gjerman ‘mbush’ stadiumin me tifozë, 'thyen' rregullat e Covid-19 (VIDEO)

Pas dy muajsh ndalese, Bundesliga gjermane rikthehet sot me duele të zjarrta, ndrësa tifozët nuk do të lejohen në shkallët e stadiumit. Për të ndierë prezencën e tyre, klubi i Borussia M’Gladbach ka gjetur diçka gjeniale.

Stolat e stadiumit të tyre janë mbushur me portretet e tifozëve, ndërsa kështu lojtarët nuk do ndiejnë ftohtësinë e tribunave.

Gladbach luan në transfertë sot në 18:30 kundër Frankfurt dhe do të duhet java e ardhshme që tifozët të “mësyjnë” me portretet e tyre stadiumin.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0081009864807129
array(1) { ["section"]=> string(113) "rikthehet-bundesliga-pas-2-muajsh-klubi-gjerman-mbush-stadiumin-me-tifoze-thyen-rregullat-e-covid-19-video-206600" }