Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
17 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Rikthehet bora, ARRSH: Borëpastrueset në punë, ja ku rekomandohen zinxhirë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

11bc4e111ba59dacc8d11a0695cd4110

Pas rikthimit të reshjeve të borës në vend, Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se kompanitë e mirëmbajtjes dhe borëpastrueset janë në punë për të mbajtur të qarkullueshme të gjitha akset në zonat ku ka pasur reshje bore.

Kompanitë e mirëmbajtjes kanë qenë në punë me mjetet borëpastruese dhe është bërë shpërndarja e kripës. ARRSH rekomandon përdorimin e zinxhirëve në rrugët Korçë-Ersekë, Qafë Bigëll-Dogana Goricë, rruga e Dardhës dhe e Voskopojës.

“Drejtuesit e mjeteve te tregohen të kujdesshëm, të jenë të pajisur me goma dimërore dhe të përdorin zinxhirë në rrugët që kemi lajmëruar, të respektojnë sinjalistikën rrugore dhe udhëzimet e Policisë Rrugore”, thuhet në njoftimin e ARRSH.

51745067_697686750625937_5831143429807013888_n.jpg

52893731_697686707292608_2446079670022569984_n.jpg

52602591_697686737292605_7804081986309455872_n.jpg

53010752_697686777292601_7481187813874991104_n.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img