Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rikthehen reshjet e dëborës, vendin mbulohet nga “vello” e bardhë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

adfe90bbf2196a81f2391dfd7b480093

Temperaturat janë ulur ndjeshëm ditën e sotme në të gjithë vendin, duke u regjistruar temperature nën zero gradë.

Rreshjet e dëborës kanë zbardhur disa qytete, ku madje në disa zona janë krijuar edhe vështirësi për qarkullimin e automjeteve.

Pogradeci është një nga qytetet që është zbardhur mëngjesin e sotëm. Shëtitorja e qytetit është mbuluar nga dëbora përgjatë gjithë liqenit.

Korça gjithashtu është përfshirë nga rreshjet e dëborës, ku qarkullimi rekomandohet me zinxhir në Qafën e Qarrit, rrugën e Dardhës, Voskopojë.

Bulqiza është një tjetër qytet, ku janë rikthyer rreshjet e dëborës. Bulqiza është përfshirë nga rreshje të dendura dëbore, shoqëruar dhe me erëra të forta

Qyteti i Elbasanit dhe Librazhdit janë përfshirë gjithashtu nga reshjet e dendura të dëborës, ku bëhet me dije se rrugët janë të kalueshme me zinxhirë.

Edhe në kryeqytet metereologët kanë parashikuar që temperaturat do të shkojnë deri në -2 gradë dhe pritet të ketë rreshje dëbore.

Librazhd

Screenshot_17.png

Elbasan

Screenshot_14.png

Lezhë

Screenshot_16_copy.png

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img