Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Rikthehen reshjet e dëborës në Korçë, gjendja e rrugëve në pikat turistike Dardhë e Voskopojë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në zonat malore të Korçës janë rikthyer reshjet e dëborës. Sipas informacioneve të marra në Dardhë trashësia e dëborës ka arritur deri në 5 cm, ndërkohë që aksi turistik qarkullohet normalisht dhe pa probleme për drejtuesit e mjeteve.

Autoriteti Rrugor iu bën thirrje drejtuesve të automjeteve që udhëtojnë drejt pikës turistike, të ulin shpejtësinë dhe të përdorin goma dimërore.

Ndërsa në Voskopojë, Qarr dhe Devoll vijojnë reshjet e shiut me intensitet mesatar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img