Hapësire reklamuese

Aktualitet

Rikthehen reshjet e borës, probleme në aksin rrugor Shkodër-Dukagjin

Shkruar nga Newsbomb
Rikthehen reshjet e borës, probleme në aksin rrugor

Ka rikthim të reshjeve të borës në zonat malore të qarkut të Shkodrës në Shqipëri. Rrugët në këto zona, si rruga e Vermoshit drejt Malësisë së Madhe dhe aksi në Qafë-Thore që lidh Shkodrën me Dukagjinin, janë më problematikë për shkak të këtyre reshjeve. Megjithatë deri më tani ato nuk janë mbyllur dhe vazhdojnë të jenë të hapura për trafikun.

Prefektura është në kontakt të vazhdueshëm me autoritetet lokale dhe strukturat e emergjencave civile për të marrë informacion rreth çdo problematike që mund të shfaqet në këto zona dhe për të koordinuar reagimin e tyre. Kjo është një masë e rëndësishme për të siguruar që situata të monitorohet dhe të adresohet në mënyrë efektive.

 

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese