Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
30 %
6.2kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

Rikthehen reshjet e borës, bllokohen disa fshatra në Kukës dhe Tropojë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ndonëse në pjesën më të madhe të vendit mbizotëron moti i kthjellët në zonat malore janë rikthyer sërish reshjet e borës. Kjo ka sjellë probleme.

 

Sipas drejtorisë së Emergjencave Civile në Kukës mbi lartësinë 750-800 m ka pasur reshje dëbore, e cila ka arritur në 10-20 cm. Si pasojë ka pasur rënie të gurëve, rrëshqitje dherash në Rrugën e Kombit ashtu si dhe në akset e tjera nacionale.

Mësohet se e bllokuar është njësia administrative Arrën. Po ashtu janë të bllokuara edhe një pjesë e rrugëve të fshatrave të Njësisë Administrative Kalis, Bushtricë e Grykë-Çaj.

Në Tropojë, vijon të jetë e bllokuar Njësia Administrative Lekbibaj. Probleme ka edhe në fshatrat e thellë të Shkodrës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img