Tirana
scattered clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
6.2kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
9 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
10 °
E martë, 31 Janar, 2023

Rikthehen protestat në vend kundër rritjes së çmimit të karburanteve, Lapaj: Të martën të gjithë te sheshi

spot_img

Lajme të ngjashëm

Aktivisti dhe avokati Adriatik Lapaj ka paralajmëruar pak më parë për rikthimin e protestave në vend.

Përmes një postimi në Facebook, ai bën me dije se ditën e martë në orën 17:00 në kryeqytet do të zhvillohet protesta e radhës kundër rritjes së çmimeve të karburanteve.

“SËRISH NË SHESH!

TË MARTËN ORA 17.00 NË SHESH

Çmimi karburanteve vijoi rritjen nga dita e fundit e protestës. Ishte me 203 lekë, sapo shkoi me 245 lekë. Pritet të shkojë mbi 250 lekë për litër.

Te sheshi sërish!”, shkruan Adriatik Lapaj.

Më shumë


spot_img
spot_img