Hapësire reklamuese

Aktualitet

Rikthehen pas 5 muajsh protestat kundër Reformës së Arsimit të Lartë, studentët mbushin murin e Ministrisë së Arsimit me parrulla (FOTO)

Shkruar nga Newsbomb
Parrullë e shkruar nga Lëvizja për Universitetin në murin e Ministrisë së Arsimit

Një grup studentësh dhe aktivistësh të ‘’Lëvizjes për Universitetin’’ organizuan në ditën e parë të sezonit të ri akademik 2019-2020 protestën kundër Reformës së Arsimit të Lartë.

Ata kanë protestuar para dyerve të Ministrisë së Arsimit dhe në disa fakultete të kryeqytetit duke shkruar grafite në mure në shenjë shprehje pakënaqësie ndaj mosmbajtjes së premtimeve nga qeveria për reduktimin e tarifave dhe kushteve të ndjekjes së studimeve të larta. LU-ja ka theksuar se protestat do të vazhdojnë.

Protestat kundër vendimeve të qeverisë për arsimin e lartë rikthehen pas 5 muajsh.

Mesazhi i Lëvizjes për Universitetin:
"DUAM KUSHTE, DUAM DIJE,
JO PALLAVRA QEVERIE!"
Gjatë orëve të para të mëngjesit aktivistë të Lëvizjes Për Universitetin kanë zhvilluar aksion me grafiti te Ministria e Arsimit dhe shumë universitete/fakultete në Tiranë.’’
1.jpg

2.jpg
3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg
7.jpg

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese