Tirana
broken clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
2.6kmh
75 %
Pre
17 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Rikthehen gjobat për orën policore, 28 vjeçari-pronar i lokalit në Durrës ndëshkohet me 10 milion lekë se kishte muzikë pas orës 22.00

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 28 vjeçar është proceduar penalisht nga Policia, pasi është konstatuar duke vijuar aktivitetin me muzikë në lokalin që menaxhonte në zonën e plazhit, pas orë policore.

Referuar njoftimit zyrtar, bëhet me dije se shërbimet e Policisë kanë konstatuar dhe proceduar penalisht për veprën penale “Prishja e qetësisë publike”, shtetasin B. K., 28 vjeç, banues në Durrës, pasi në lagjen 13, Plazh, Durrës, u konstatua duke vijuar organizmin e aktivitetit me muzikë në lokalin që administronte, pas orarit të përcaktuar për mbyllje.

Gjithashtu, për këtë subjekt është vendosur masa administrative 1.000.000 lekë (të reja), për shkelje të orarit të përcaktuar në aktin normativ, për zhvillimin e aktiviteteve. Drejtoria Vendore e Policisë Durrës apelon për të gjithë administratorët e lokaleve që të respektojnë masat anticovid dhe orarin e përcaktuar për ushtrimin e aktivitetit.

Më shumë
spot_img
spot_img