Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Rikonstruktohet konvikti i shkollës së mesme në Çorovodë, Meta merr pjesë në inagurim

spot_img

Lajme të ngjashëm

61f7ca5df8e950ae4dae7fab4297952f

Presidenti Ilir Meta ka marrë pjesë ditën e sotme në inagurimin e rikonstruksionit të konviktit të Shkollës së Mesme “Ramiz Aranitasi” në Çorovodë.

Lajmin e bën të ditur vetë presidenti me anë një postimi në Facebook, ku shpreh kënaqësinë e pjesëmarrjes.

“Një ditë e bukur pranvere plot me diell në Çorovodë, ku sot pata kënaqësinë e veçantë të merrja pjesë në inagurimin e rikonstruksionit të konviktit të Shkollës së Mesme “Ramiz Aranitasi”, me kapacitet prej 200 fëmijësh dhe kushte bashkëkohore.
Falënderim të veçantë dhe mirënjohje të thellë për agjencinë TIKA, qeverinë e Turqisë dhe ambasadorin Murat Ahmet Yoruk, për këtë ndihmë bujare për komunitetin e Skraparit.
Arsimimi më cilësor i fëmijëve, veçanërisht i zonave më thella të vendit, është vendimtar për të ardhmen”, shkruan Meta.

58443809_2237598759619718_4947974291187564544_n.jpg

58374890_2237598832953044_9215289797461934080_n.jpg

58441430_2237598966286364_8686706789363744768_n.jpg

58375873_2237599186286342_3208078177674985472_n.jpg

58377629_2237599279619666_1209401883622375424_n.jpg

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img