Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
37 %
4.1kmh
0 %
Hën
28 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Rikonstruktohet Ambasada shqiptare në Athinë, marrin shërbim 100 persona në ditë (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një nga konsullatat ku marrin shërbim numri më i madh i shqiptarëve në Athinë është rikonstruktuar tërësisht.

Përveç shërbimeve konsullore online, pothuajse çdo ditë në këtë konsullatë marrin shërbimin afro 100 persona.

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati ka publikuar pamjet e ambienteve të rikonstruktuara të shërbimeve konsullore të Ambasadës Shqiptare në Athinë.

“Ambientet tërësisht të rikonstruktuara të shërbimeve konsullore të Ambasadës Shqiptare në Athinë, ofrojnë kushte bashkëkohore për shërbim ndaj qyetarëve me transparencë, shpejtësi dhe efikasitet. Komuniteti shqiptar në Greqi përbën numrin më të madh të bashkëkombasve tanë jashtë atdheut, kontributi i të cilëve mbetet i pazëvendësueshëm”, shkruan bashkëngjitur videos Bushati.

Më shumë

spot_img