Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
0.5kmh
75 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
18 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

Rikonstruktimi i qendrës shëndetësorë në Tiranë, Manastirliu inspekton punimet: Do të përmirësojmë shërbimet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Qendra shëndetësore numër 10 në Tiranë po i nënshtrohet punimeve rehabilituese.

Ditën e sotme ministrja e shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka inspektuar punimet në këtë qendër

Ajo thotë se po investohet në portën e parë të shërbimit për qytetarët.

“Qendra Nr. 10 që inspektojmë sot, e cila i është nënshtruar tashmë punimeve rehabilituese, ofron shërbime për rreth 80 000 banorë të qytetit të Tiranës. Por kjo qendër është vetëm njëra prej 80 qendrave shëndetësore në të gjithë Shqipërinë, të cilat pritet të përfundojnë së shpejti.

Nëpërmjet investimeve të buxhetit të shtetit, ne do të përmirësojmë shërbimet që ofrojmë për qytetaret në porten e parë të shërbimit, që janë qendrat shëndetësore dhe pikat e ambulancave”, u shpreh Manastirliu.

Ajo  premtoi  përfundimin e rikonstruktimit të 80 qendrave shëndetësore dhe ambulancave brenda vitit, ndërsa brenda 4 viteve qeveria ka premtuar rehabilitimin e 300 të tillave.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img