Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Rihapja e transportit publik/ Rama: Ndalohet kategorikisht rritja e çmimit të biletës, ja çfarë do të ndodhë nga 1 janari

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

cb509d20956d89e5010b51209f5b2536

Më datën 15 qershor do të rinis transporti publik, i cili është ndërprerë prej tre muajsh, për shkak të situatës së Covid-19.

Lidhur me këtë çështje ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama, i cili shprehet se ndalohet kategorikisht rritja e çmimit të biletës për qytetarët.

Sipas Ramës, brenda vitit 2020 do të kryhet reforma e plotë ligjore/fiskale e sektorit dhe në 1 janar 2021 do të nisë zbatimi i saj me biletën elektronike si hap i parë.

Postimi i plotë:

Të hënën 15 qershor rinis shërbimi i transportit urban dhe ndërurban, sipas protokollit të miratuar të sigurisë shëndetësore

Qeveria do ta mbështesë këtë sektor përmes:

  • Njohjes si shpenzim të zbritshëm të 100% të konsumit të naftës
  • Zero taksa dhe po ashtu zero tarifa vendore deri në 31 dhjetor 2020

Brenda 2020 do të kryhet reforma e plotë ligjore/fiskale e sektorit dhe në 1 janar 2021 do të nisë zbatimi i saj me biletën elektronike si hap i parë

Ndalohet kategorikisht rritja e çmimit të biletës për qytetarët.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img