Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
77 %
1.5kmh
75 %
Hën
22 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
17 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Rihapja e garës për hetues të BKH, ambasada e SHBA thirrje për aplikime: Tani është mundësia juaj!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Byroja Kombëtare e Hetimeve ka hapur një tjetër thirrje aplikimesh për hetues.

Ambasada e SHBA me anë të një postimi u ka bërë thirrje aplikantëve që dëshirojnë të bëhen pjesë e Byrosë Kombëtare të Hetimit (BKH)

Në postimin e ambasadës thuhet që BKH-ja po kërkon gra dhe burra nga një gamë e gjerë prejardhjesh profesionale, të cilët mund të përmbushin standardet e tyre të larta të zhdërvjelltësisë mendore dhe aftësisë fizike, të ngjashme me ato të FBI.

“Keni ëndërruar gjithnjë të bëheni si një nga agjentët e FBI-së? A mendoni se keni atë që duhet? Tani është mundësia juaj! Byroja Kombëtare e Hetimeve ka hapur një tjetër thirrje aplikimesh për hetues. BKH-ja po kërkon gra dhe burra nga një gamë e gjerë prejardhjesh profesionale, të cilët mund të përmbushin standardet e tyre të larta të zhdërvjelltësisë mendore dhe aftësisë fizike, të ngjashme me ato të FBI”

Kujtojmë që BKH shpalli konkursin për 32 vende vakante për hetues

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img