Tirana
few clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
20 %
Mar
3 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

RIFORMATOHET PS/ Nga Gent Cakaj te Alfred Peza dhe Teuta Vodo, ja cilët janë sekretarët që nuk morën besimin e Ramës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme në Asamblenë e Partisë Socialiste u zgjodhën anëtarët e Kryesisë së re dhe Sekretarët e rinj të Partisë Socialiste.

Teksa konfirmoi një pjesë të madhe të ministrave në detyrë, e kundërta ndodhi me Sekretariatet, të cilët u ndyshuan plotësisht. Damian Gjiknuri mori vendin e Taulant Ballës si Sekretar i Përgjithshëm i PS, ndërkohë që Blendi Klosi u zgjodh në vend të Arben Pëllumbit në postin e Sekretarit Organizativ, me Pëllumbin që u zgjodh si anëtar i Kryesisë.

Etjen Xhafaj do të jetë Sekretari i ri Digjital, teksa zëvendëson në këtë post Blerina Gjylametin, ndërsa Kryetarja e re e Kuvendit, Lindita Nikolla, u zëvendësua nga Anila Denaj në postin e Sekretares për Burimet Njerëzore.

Teuta Vodos nuk iu besua sërish posti i Sekretares për Marrëdhëniet Ndërkombëtare, duke u zëvendësuar nga Romina Kuko, teksa ish-ministri Gent Cakaj i lë vendin 20 vjeçares Bojkena Basha si Sekretare e Rinisë në PS. Pa post në Ps ngeli edhe Ilir Beqaj, pasi u shkrinë Sekretariati i Emigracionit dhe ai për Koordinimin e Këshillave të Rajoneve.

Sekretarët e rinj të PS-së:

Sekretari Organizativ të PS Blendi Klosi

Sekretai i Përgjithshëm i PS, Damian Gjiknuri

Sekretari Dixhital, Etjen Xhafaj

Sekretari i Burimeve Njerëzore Anila Denaj

Sekretare e Gruas, Etilda Gjonaj

Sekretare e Marrdhënieve Ndërkombëtare, Romina Kuko

Sekretare e Rinisë e PS, Bojkena Basha

Sekretarët e larguar nga PS:

Taulant Balla- Sekretar i Përgjithshëm

Arben Pëllumbi– Sekretar Organizativ dhe i Koordinimit Elektoral

Damian Gjiknuri-Sekretar për Çështjet Zgjedhore

Alfred Peza– Sekretar për Marrëdhëniet me Shoqërinë Civile dhe Mediat

Blerina Gjylameti– Sekretar për organizimin Digjital

Ilir Beqaj– Sekretar për Koordinimin e Këshillave të Rajoneve

Laert Duraj- Sekretar Për Emigracionin

Teuta Vodo– Sekretar Për Marrëdhëniet Ndërkombëtare

Lindita Nikollaj– Sekretar për Burimet Njerëzore dhe Bashkëqeverisjes

Gent Cakaj– Sekretar për Rininë

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img