Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
26 %
3.6kmh
0 %
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
Enj
36 °
E diel, 7 Gusht, 2022
spot_img

Rifillon procesi i numërimit në Kukës, pas partive do të lexohen votat e secilit kandidat

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në Qarkun e Kukësit ka rifilluar pak më parë procesi i numërimit të votave, për të gjithë kandidatët për deputetë, nga të gjitha forcat politike.

Më herët, në orët e vona të mbrëmjes së 26 prillit ky qark shpalli rezultatet e përgjithshme ku fituese doli Partia Demokratike. Të djathtët morën 2 mandate, ndërsa PS 1.

Tashmë, numëruesit do të lexojnë përsëri votat për të nxjerr sesa vota ka marrë secili kandidat, dhe nëse ndonjë prej tyre ka mundësi të thyer herësin dhe të marrë mandat.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img